Priekšrocības, izvēloties mazlietotu auto


Kāpēc izvēlēties mazlietotu auto? Jo tas ir zelta vidusceļš, kas pircējam, kuram ir pietiekami liels, bet ierobežots budžets automašīnas iegādei, var sniegt vairākas būtiskas priekšrocības. Lasi tālāk un uzzini, kādas!

  1. Gandrīz jauns auto par ievērojami zemāku cenu

Būsim godīgi – iegādāties jaunu auto Latvijā var atļauties tikai neliela daļa cilvēku. Arī tad, ja ir pieejams finansējums, piemēram, 12 000 eiro un lielākam pirkumam, par šo summu vienalga īsti nesanāk jauna automašīna ar labu aprīkojumu un augstu komfortu, toties mazlietoti auto šādā cenu kategorijā ir tiešām plašā izvēlē. Par šādu summu var iegādāties gandrīz jaunu jeb mazlietotu auto, kas ir ne vecāks par pieciem gadiem.

  1. Iespējams, vēl ir spēkā ražotāja garantija

Daudzi mazlietoti auto pieejami vēl ar ražotāja garantiju. Tas nozīmē, ka vēl kādu laiku būs mazāk rūpju par automašīnas tehnisko stāvokli un negaidītām tehniskām ķibelēm, kas varētu būt ražotāja vaina. Izskatot mazlietotu automašīnu piedāvājumus, ieteicams pievērst uzmanību tam, vai vēl ir spēkā ražotāja garantija. Tas var būt nozīmīgs faktors īstā auto izvēlē.

  1. Var iegādāties augstākas klases un labāk aprīkotu auto

Ja salīdzina jauna un mazlietota auto iegādi, tad par vienādu summu varēs nopirkt jaunu auto, kas ir diezgan pieticīgi aprīkots un ne no augstākās klases, bet mazlietotu auto segmentā par šo pašu summu jau varēs iegādāties augstākas klases un lieliski aprīkotu automašīnu, kas atbilst visām vēlamajām komforta prasībām, kuras jaunam auto būtu jāpiepērk papildus, ievērojami palielinot izdevumus.

  1. Auto jau būs iebraukts un pārbaudīts uz ceļiem

Mazlietoti auto ir jau labi iebraukti un pārbaudīti uz ceļa, tāpēc varēs saņemt reālas atsauksmes par automašīnu. Tāpat varēs izsekot automašīnas apkopēm un tehniskajām apskatēm. Pirms iegādes, veicot mazlietota auto pārbaudi servisā, jau būs redzams, cik tā ir kvalitatīva, vai nav veikts būtisku detaļu remonts vai nomaiņa, kam auto ekspluatācijas pirmajos gados neteikti nevajadzētu notikt. 

  1. Auto vērtība vairs strauji nekritīsies

Jaunām automašīnām pirmajos gados vērtība krītas ļoti strauji. Jau neilgi pēc iegādes cena ir pat par 30% zemāka. Tāpēc mazlietota auto gadījumā sanāk būtisks ietaupījums, neziedojot daudz no auto kvalitātes un komforta. Protams, kādam var šķist ļoti būtiski, ka viņš ir auto pirmais īpašnieks, bet, ja šis faktors nespēlē nozīmīgu lomu, tad mazlietots auto ir finansiāli saprātīga izvēle. Iegādājoties mazlietotu auto, turpmākajos gados tam vērtība tiks strauji vairs nekritīsies, tāpēc to joprojām varēs izdevīgi pārdot un nomainīt pret citu. 

Arī mazlietoti auto pirms iegādes jāpārbauda

Fakts, ka noskatīts mazlietots auto, neatceļ vajadzību to pirms iegādes rūpīgi jāpārbaudīt. Iemesli, kāpēc automašīna tiek pārdota, var būt arī iekļūšana satiksmes negadījumā, defekti vai citas problēmas, kuras, nopērkot šo auto, kļūs par jaunā īpašnieka problēmām. 


Arī vizuāli teicama mazlietota automašīna ar nelielu nobraukumu un samērā svaigu izlaiduma gadu ir jāpārbauda pēc visiem kritērijiem, par kuriem esam jau stāstījuši iepriekš:

  • jāizpēta auto vēsture pēc VIN koda un CSDD reģistrā;

  • jāveic auto apskate no iekšpuses un ārpuses;

  • jādodas izmēģinājuma braucienā;

  • jāveic auto tehniskā pārbaude uzticamā servisā;

  • jānoskaidro, vai un kādu garantiju dod auto pārdevējs.