Kas jāņem vērā, lai ziemā auto darbotos labi


Ziema ir skaists gadalaiks, bet var sagādāt arī dažādas grūtības. It īpaši autovadītājiem. Ķibeles ar automašīnu ziemā notiek daudz biežāk nekā citos gadalaikos. Lai no tā izvairītos, jau laikus ir jāparūpējas savu auto un jādara viss iespējamais, lai preventīvi novērstu potenciālās problēmas. Esam apkopojuši būtiskāko, kas autovadītājiem jāņem vērā, lai viņu auto ziemā darbotos labi un nesagādātu raizes.

Jāaprīko auto ar uzticamām riepām

Kvalitatīvas un apstākļiem piemērotas ziemas riepas ir galvenais drošas un ērtas ziemas braukšanas garants. Normatīvie akti nosaka, ka ziemas riepu protektoram jābūt vismaz 4 mm, bet tas jau ir pēdējais pieļaujamais stāvoklis, kurā tomēr nevar runāt par riepu labu veiktspēju. Tāpēc, ja tiešām domājat par drošību un vēlaties, lai auto spēj tikt galā ar ziemas ceļa apstākļiem, tad aprīkojiet to ar riepu komplektu, kam ir vismaz 6 mm protektors, gumija nav novecojusi un bojāta, kā arī riepas nav vecākas par astoņiem, bet ideālā gadījumā par pieciem gadiem. Eksperti uzsver, ka riepas, kas vecākas par desmit gadiem vispār nav lietojamas ceļu satiksmē neatkarīgi no protektora atlikuma.

Jāpārbauda un jāuzlādē akumulators

Otrs tikpat kritiski svarīgs elements kā riepas ir auto akumulators. Tieši tas ziemā mēdz sagādāt raizes daudziem autovadītājiem. Gaisa temperatūrai noslīdot zemāk, akumulators mēdz izlādēties, līdz ar to auto nav iedarbināms. Lai šāda ķibele nepiemeklētu, jau laikus jāpārbauda sava auto akumulators un tā uzlādes līmenis. Ja nepieciešams, akumulatoru var papildus uzlādēt. Ja akumulators jau ir novecojis, bieži ir signāli par tā sliktu darbību, tad labāk uz ziemu sagādāt jaunu, lai nav negaidīti jāpaliek uz ceļa. Lai akumulators ikdienā neizlādētos, jāseko līdzi saviem strāvas patērētāju lietošanas paradumiem, vienmēr jāizslēdz auto apgaismojums un arī regulāri jānodrošina automašīnai garāki braucieni, lai notiktu akumulatora pašuzlāde.

Jāuzpilda ziemai piemēroti šķidrumi

Lai aukstajā laikā netiktu traucēta auto funkcionalitāte, jāpārliecinās, ka visi tajā esošie tehniskie šķidrumi (vējstikla šķidrums, bremžu šķidrums, antifrīzs utt.) ir pietiekamā daudzumā un arī piemēroti darbībai zemā gaisa temperatūrā. Ja tas nepieciešams, šķidrumi laikus jāpapildina vai jānomaina pret ziemas apstākļiem piemērotāku veidu. Nav taču patīkami, ja nevar pienācīgi notīrīt vējstiklu. Tas rada draudus drošībai un arī ir nepatīkama neērtība. Tāpat ziemā nav nekāda izklaide, ja rodas problēmas ar auto apsildi, jo ir nepietiekams dzesēšanas šķidruma jeb antifrīza līmenis. Ja pašam nav skaidrības par šo visu, vienmēr var lūgt autoservisa darbiniekiem pārbaudīt un papildināt visus tehniskos šķidrumus.

Jāsagatavo vējstikla slotiņas un durvju gumijas

Vēl daži praktiski darbi, kas jāveic ziemā – jāsagatavo zemām temperatūrām auto vējstikla tīrītāji un durvju gumijas. Kāpēc? Jo šajās zonās uzkrājas mitrums, kurš lielākos mīnusos sasalst. Vējstiklu slotiņu gumija aukstuma ietekmē kļūst cieta, var saplaisāt, ātrāk nolietoties un zaudēt savu darbspēju. Tāpēc jāseko līdzi to stāvoklim. Ziemai ieteicams izvēlēties silikona tīrītāju gumijas, vai arī jāveic gumijas apstrāde ar silikona aerosolu, kas novērsīs slotiņu piesalšanu. Tāpat ar silikonu jāapstrādā arī durvju gumijas, lai novērstu to aizsalšanu. Ziemā diezgan bieži redzami autovadītāji, kuri izmisīgi no rīta mēģina atvērt auto durvis. Ja gumijas būtu apstrādātas ar silikonu, šī problēma izpaliktu.

Jāseko līdzi ikgadējās apkopes grafikam

Protams, ka jūsu auto nespēs stāties pretī ziemai vien ar labām riepām un jaunu akumulatoru. Visa pamatā jau ir auto kopējais tehniskais stāvoklis, kam arī jābūt labam. Tāpēc ir būtiski ne tikai ziemā, bet visu gadu sekot tam līdzi, pamanīt pazīmes, kas liecina par problēmām, un laikus tās novērst. Jāseko arī līdzi savam auto apkopes grafikam – eļļu un filtru maiņai, ritošās daļas detaļu nomaiņai un citu svarīgo auto mezglu apkopei. Izlaižot kādas no šīm svarīgajām darbībām, auto stāvoklis kopumā pasliktinās. Un tas paaugstina iespēju tieši ziemā, kad ir apgrūtinošāki apstākļi, saskarties ar dažādām ķibelēm.

Ņemiet vērā – labs auto ziemā darbosies labāk!

Novecojis un sliktā tehniskajā stāvoklī esošs auto rada daudz problēmu visos gadalaikos, kā arī prasa nemitīgus ieguldījumus. Visticamāk, tas nav tā vērts. Tālredzīgāk būtu skatīties uz jaunāka un labākā stāvoklī esoša auto iegādi. Ja arī jums ir apnicis cīnīties ar nemitīgām auto ķibelēm un atstāt autoservisā lielas naudas summas, tad Manslīzings.lv piedāvā iespaidīgu mazlietotu un lietotu auto klāstu, no kura izvēlēties savu jauno transportlīdzekli. Jūsu izvēlei pieejami vairāk nekā 300 automašīnu modeļi, kas ir rūpīgi atlasīti un pārbaudīti. 


Manslīzings.lv nodrošina jums uzticamus un izdevīgus auto līzinga pakalpojumus. Atrast savu jauno auto un pieteikties līzingam varat mūsu mājaslapā, aizpildot pieteikumu. Pozitīvas atbildes gadījumā jau tajā pašā dienā varēsiet doties pēc sava jaunā auto!


Lai jums droša un patīkama braukšana ne tikai ziemā, bet visu gadu!