Kas jāņem vērā, iegādājoties auto lielai ģimenei


Ģimenes auto iegāde nav viegls uzdevums. It īpaši, ja ģimenē ir pieci vai vairāk cilvēki, jo tad izvēles iespējas jau kļūst ierobežotākas. Kas jāņem vērā, iegādājoties auto lielai ģimenei? Uz kādiem modeļiem skatīties, lai iegūtu uzticamu auto, kas būs sabiedrotais gan steidzīgajā ikdienā, gan garākos brīvdienu izbraucienos?

Mazlietoti auto – kvalitāte un komforts par lielisku cenu

Pirms apskatīt konkrētus auto modeļus, vēlams izlemt, kādā cenu kategorijā meklēsi auto – pirksi jaunu, mazlietotu vai lietotu? Jauns auto ir lielisks, bet tā cena kuplai ģimenei var būt nopietns finansiālais slogs. Lietoti auto ir par pieejamu cenu, bet tie pārāk bieži jālabo un var pievilt sava diezgan lielā nolietojuma dēļ. Toties mazlietoti auto ir zelta vidusceļš – tie neliek atteikties no pietiekami augstas kvalitātes un komforta, bet piedāvā to par ievērojami zemāku cenu nekā jauni auto.

Lielai ģimenei piemērotākie virsbūvju tipi

Atkarībā no tā, cik kupla ir ģimene, cik lieli ir bērni, kāds ir ikdienā pārvadājamo mantu daudzums, ieteicams skatīties uz automašīnām ar kādu no šiem virsbūves tipiem, jo tās visas ir ietilpīgākas par klasiskiem sedaniem un hečbekiem, kas nebūs īsti piemērota izvēle lielai ģimenei.

  • Universālis – pieteikami ietilpīgs piecu cilvēku ģimenei ar dažāda vecuma bērniem, būs ērti lietojams gan ikdienā, gan izbraucienos, jo bagāžas nodalījumā parasti ir gana daudz vietas pāris somām, bērnu ratiņiem un vēl citām mantām.

  • Apvidus auto – arī šie auto parasti ir ar 5-7 vietām, pietiekami plaši un ērti kuplākai ģimenei, kā arī piemēroti ģimenēm, kas dzīvo ārpus pilsētas un var sastapties ar izaicinošākiem ceļa apstākļiem.

  • Minivens – viens no biežākajiem variantiem, kam dod priekšroku lielas ģimenes, jo miniveni parasti ir transformējami no 5 uz 7 vietām pēc vajadzības, kā arī iespējams variēt ar bagāžas nodalījuma izmēru, izņemot vai nolokot sēdekļus. Tā būs tiešām praktiska un ērta izvēle.

  • Mikroautobuss – brīnišķīga izvēle lielām, aktīvām, sportiskām un ceļot mīlošām ģimenēm, jo pietiks vietas, gan ekipējumam, gan vairākiem bērnu sēdeklīšiem, gan citām mantām ikdienā un brīvdienās.

Auto uzturēšanas izmaksas – ģimenēm aktuāls jautājums

Automašīnas ietilpība ir viens no faktoriem, kas būtisks, izvēloties transportlīdzekli lielas ģimenes vajadzībām. Tikpat svarīgi ir arī skatīties uz degvielas patēriņu, valsts obligātajām nodevām un citiem izdevumiem, kas būs konkrētajai automašīnai. Jo ģimene ir lielāka, jo atbildīgāk jāplāno finanses, jāizvērtē, kur novirzīt līdzekļus. Ideālā variantā vēlams atrast auto, kas apvieno vēlamo ietilpību un pietiekami zemas uzturēšanas izmaksas. Katras markas automašīnām atšķiras arī rezerves daļu un remonta cenas, tāpēc visus šos faktorus labāk izvērtēt vēl pirms automašīnas iegādes. 


Mazlietoti auto līzingā

Mazlietoti auto ikvienas ģimenes vajadzībām ar izdevīgiem nosacījumiem pieejami Manslīzings.lv, kas ir ātrākā un uzticamākā līzinga platforma ar rūpīgi pārbaudītām automašīnām no labākajiem sadarbības partneriem. Manslīzings.lv mazlietoto automašīnu klāstā pieejami populārāko auto zīmolu modeļi plašā izvēlē – vairāk nekā 300 automašīnas ar dažādu motora tilpumu, degvielas veidu un nobraukumu. Atliek izskatīt piedāvājumu un atrast savas ģimenes vajadzībām piemērotāko variantu. 


Izvēlies auto, aizpildi pieteikumu un jau pēc 30 minūtēm saņem zvanu no līzinga speciālista. Pozitīvas atbildes gadījumā jau šodien brauc pēc sava jaunā ģimenes auto!