Kādos gadījumos izvēlēties auto līzingu


Uzzini, kādos gadījumos auto līzings ir piemērota izvēle, kā iegūt ikdienas lietošanā un vēlāk arī īpašumā savu sapņu automašīnu!

  • Ja vēlies braukt ar jaunāku un dārgāku auto

Auto līzings ir piemērots finansējuma veids, ja vēlies savā lietošanā iegūt salīdzinoši jaunu un labi aprīkotu automašīnu, kuras cena ir augstāka par to, kuru varētu atļauties, ja pirktu auto uzreiz par pilnu summu. Auto līzingu bieži izvēlas tie, kuri grib braukt ar luksusa un mazlietotām automašīnām, bet nevēlas uzreiz tās iegādāties vai noformēt auto kredītu ar augstiem procentiem. 

  • Ja vēlies zemu vai bezprocentu pirmo iemaksu

Visbiežāk auto līzings ir pieejams ar zemu vai bezprocentu pirmo iemaksu, kā arī bez ķīlas, kas ļauj īsā laikā noformēt līzinga līgumu un iegūt automašīnu lietošanā bez papildu izdevumiem līguma noslēgšanas brīdī. 

  • Ja nav pieejama nauda auto iegādei uzreiz

Arī tad, ja teorētiski ir pieejami naudas līdzekļi automašīnas iegādei, ne vienmēr ir vēlme tos tērēt tieši šādi, jo varbūt tie šobrīd jānovirza citām vajadzībām. Auto līzings ir veids, kā joprojām iegūt vēlamo auto, bet maksāt par tā lietošanu saprātīgu summu katru mēnesi.

  • Ja netiek piešķirts kredīts auto iegādei

Ja esi domājis par auto kredīta noformēšanu vai pat jau mēģinājis to darīt, bet kādu iemeslu dēļ tas nav bijis iespējams, kredīts nav ticis piešķirts, tad auto līzings ir laba alternatīva, kā īstenot savas vajadzības un tomēr iegūt lietošanā automašīnu, neskatoties uz citu finansētāju atteikumu.

  • Ja nevēlies maksāt augstos kredīta procentus

Noformējot auto kredītu, jārēķinās ar diezgan augstiem procentiem, kuri tiek aprēķināti par visas naudas summas piešķiršanu un izmantošanu. Auto līzinga gadījumā ikmēneša maksājumu veido amortizācijas maksa un auto izpirkšanas maksājums, ja izvēlēts šāds līguma veids.

  • Ja gribi izpirkt auto ar pieejamākiem nosacījumiem

Auto līzings ir finanšu pakalpojums, kas pieejams ar elastīgiem nosacījumiem attiecībā uz līzinga auto izpirkšanas kārtību. Tāpēc katram klientam ir iespēja izvērtēt savus apstākļus, vajadzības un izlemt par piemērotāko risinājumu. Piemēram, maksājot tikai ikmēneša amortizācijas maksu, auto pilno vērtību jāizpērk līguma darbības beigās, bet iespējams arī katru mēnesi maksāt gan amortizācijas maksu, gan auto izpirkumu, kā rezultātā līguma beigās automašīna pāriet klienta īpašumā.

  • Ja gribi izvairīties no pārmērīgas birokrātijas

Auto līzinga noformēšana ir daudz ātrāka un ar mazāku birokrātiju nekā auto kredītam. Nav vajadzīgas neskaitāmas izziņas un papildu dokumenti, kā arī auto līzings tiek piedāvāts kientiem, kuri bieži vien nekvalificējas auto kredīta saņemšanai, piemēram, tie, kuri strādā ārzemēs vai ir pašnodarbinātie.

  • Ja Tev nav būtiski, ka līzinga laikā neesi auto īpašnieks

Par vienu no auto līzinga mīnusiem bieži min to, ka līguma darbības laikā auto īpašnieks ir līzinga izsniedzējs. Tomēr jāsaprot, ka auto turētāja ikdienā šis fakts neko nemaina, auto joprojām var tikpat brīvi lietot, arī doties ārpus valsts. Tāpēc, ja fakts, ka neesi auto īpašnieks, nav svarīgs, tad auto līzings ir izdevīgs risinājums, kā iegūt lietošanā un vēlāk arī īpašumā savu sapņu automašīnu.