Kādi ir automašīnas iegādes risinājumi, ja ir mazs budžets?


Automašīna jau sen vairs nav luksuss, bet gan ikdienas nepieciešamība. Vairumam cilvēku grūti iedomāties savu ikdienu bez automašīnas, jo no tās atkarīga ģimenes ikdienas loģistika, iespēja nokļūt darbā, kā arī citas aktuālas vajadzības, kuras bez sava auto īstenot būtu ļoti apgrūtinoši. Tomēr ne visiem, kuriem automašīna nepieciešama, ir pietiekami naudas līdzekļu tās iegādei. 


Ko darīt, ja ir mazs budžets, bet auto nepieciešams jau tūlīt, nevis kaut kad vēlāk, kad finansiālā situācija uzlabotos? Tad jāizskata citas iespējas un risinājumi, kas ļautu automašīnu iegādāties jau tagad.

Līzings lietotas automašīnas iegādei

Ierobežota budžeta gadījumā diez vai ir prātīgi domāt par jaunas automašīnas iegādi no salona. Tālredzīgāka izvēle būtu uzticamas lietotas automašīnas iegāde, izvēloties spēkratu, kas atbilst reālajām ikdienas vajadzībām. Auto līzings ir viens no populārākajiem risinājumiem gadījumos, kad pircēji vēlas iegādāties kvalitatīvas augstākas klases lietotas automašīnas, kuru vērtība ir no 2 līdz pat 10+ tūkstošiem eiro. Auto līzings ir iespēja iegūt lietošanā mazlietotu un pat luksusa automašīnu, maksājot par to ik mēnesi saprātīgu maksājumu ar izdevūgu procentu likmi. 


Ar ko auto līzings atšķiras no citiem iegādes risinājumiem? Ar to, ka auto līzinga līguma darbības laikā pircējs tiek noformēts kā auto turētājs, bet īpašnieks ir līzinga uzņēmums. Tomēr šāda juridiskā nianse mūsdienās vairs nav nekāds jaunums un nav traucēklis auto pilnvērtīgai izmantošanai. Kā arī līzinga līguma beigās pircējam ir izvēles iespējas, kā tālāk rīkoties ar auto. To var izpirkt, nodot šīs izpirkuma tiesības citai personai, atdot auto līzinga kompānijai vai arī pagarināt līzinga līgumu un turpināt maksāt ikmēneša maksājumu par auto lietošanu.

Naudas kredīts, lai nopirktu auto

Ierobežota budžeta gadījumā transportlīdzekļa iegādei nereti izmanto arī auto kredītu. Šajā gadījumā būs iespēja automašīnu uzreiz noformēt savā īpašumā. Tomēr auto kredīts bieži vien ir ar paaugstinātām procentu likmēm un var rasties grūtības aizņemties lielāku naudas summu, kas ļautu iegādāties jaunāku un labāku lietoto automašīnu. Izvērtējot klientu maksātspēju, auto kredītu izsniedzēji bieži atsaka aizdevumu, jo novērtē klienta ienākumus kā pārāk zemus. Vai arī piedāvā izsniegt mazāku naudas summu, par kuru ir grūti iegādāties uzticamu auto, kas jau pēc neilga laika nepieviltu un neprasītu papildu izdevumus remontam. 


Aizņēmums no privātpersonas

Protams, naudu automašīnas iegādei var aizņemties arī privāti – no radiniekiem, draugiem, paziņām. Tomēr šādus darījumus parasti neiesaka to neskaidrā tiesiskā un ētiskā ietvara dēļ. Diezgan bieži nācies dzirdēt par konfilktiem, kas rodas pēc naudas aizdošanas, it īpaši, ja nav noformēti oficiāli dokumenti notāra klātbūtnē. Naudas aizņemšanās un aizdošana privātā kārtā var novest pie labu draudzību un attiecību iziršanas, tāpēc pirms izšķirties par šādu soli, vēlams to kārtīgi apdomāt un noteikt skaidru kārtību, kas regulēs šī aizņēmuma atdošanu. Ja domājat aizņemties naudu privāti no nepazīstamām personām, rūpīgi izlasiet visus dokumentus, kurus parakstāt, parādiet tos juristam, lai pārliecinātos, ka tā nav krāpniecības shēma, kas vēlāk varētu novest pie tiesu darbiem un, piemēram, sava nekustamā īpašuma zaudēšanas.

Pārbaudītas lietotas automašīnas no Manslīzings.lv

Kvalitatīvas lietotas automašīnas, kuras var iegādāties ar auto līzingu bez pirmās iemaksas, plašā izvēlē pieejamas lielākajā auto līzinga platformā Maslīzings.lv. Šeit vienuviet pārdošanā ir vairāki simti automašīnu. Sortimentā pieejami transportlīdzekļi katrai gaumei – sedani, universāļi, apvidus automašīnas, krosoveri, busiņi. Atliek izvēlēties sev tīkamāko un ikdienas vajadzībām atbilstošāko. Visas automašīnas pirms pārdošanas ir rūpīgi pārbaudītas, lai garantētu pircējiem kvalitatīvu un uzticamu transportlīdzekli. Pieteikumu auto līzingam ātri un ērti varat aizpildīt platformas mājaslapā. Lēmums tiek pieņemts jau 30 minūšu laikā. Pozitīva lēmuma gadījumā sava jaunā auto atslēgas varēsiet saņemt jau tajā pašā dienā.