Regulāra auto apkope – ilgākai auto kalpošanai


Lai būtu laba veselība un varētu nodzīvot ilgu mūžu, ir būtiski regulāri veikt veselības pārbaudes un laikus arī ārstēt saslimšanas, lai situācija nekļūtu nopietna un neapdraudētu dzīvību. Šādu pašu pieeju var attiecināt arī uz automašīnu – ja gribam, lai tā uzticami un ilgi kalpo, tai ir jānodrošina regulāras pārbaudes un apkopes uzticamā autoservisā. Labi, ja ir savs meistars, kurš pārzina jūsu auto un regulāri nodrošina tai nepieciešamos apkopes darbus.

Jāseko līdzi nobraukumam un detaļu maiņai

Katram auto modelim ražotājs ir paredzējis ieteicamo nobraukuma intervālu, pēc kura jāveic būtisku detaļu un tehnisko šķidrumu maiņa. Visnozīmīgākā ir motoreļļas maiņa, kuru pie mūsu braukšanas apstākļiem iesaka veikt ik pēc 10-15 tūkstošiem kilometru. Tāpat reizē ar eļļas maiņu jāveic arī degvielas, eļļas un gaisa filtra maiņa. Nevajadzētu aizmirst arī par salona filtru, jo no tā atkarīgs salona mikroklimats un braukšanas komforts. Visbiežāk autovadītāji šo lielo apkopi un detaļu maiņu ieplāno neilgi pirms tehniskās apskates, bet principā tas nav tik būtiski, jo svarīgāk būtu sekot tieši nobraukumam. Retāk nekā reizi gadā, bet vienalga regulāri jāveic arī bremžu šķidruma, aizdedzes sveču un citu auto detaļu nomaiņa, lai dzinējs un pārējie auto mezgli darbotos teicami un nesagādātu raizes.

Profilaktiska vizīte servisā – vismaz reizi sezonā

Ne vienmēr auto tehniskās problēmas ir saredzamas vai sadzirdamas, tām pat var nebūt nekādu simptomu. Tāpēc ir svarīgi reizi sezonā aizvest auto pie sava meistara, lai viņš veic vispārēju apskati un svarīgāko auto mezglu pārbaudi. Šāda profilaktiska vizīte izmaksās dažus desmitus eiro, bet var aiztaupīt vairākus simtus, jo var palīdzēt laikus atklāt un novērst kādu problēmu. Tāpat katra sezona automašīnai sagādā savus izaicinājumus, tāpēc pirms nākamās sezonas sākuma vēlams auto pārbaudīt, savest kārtībā iepriekšējās sezonas radītos defektus un jaunā sezonā ieripot ar pārliecību, ka auto ir uzticams un drošs. Visvieglāk šo iksezonas apskati ieplānot reizē ar riepu maiņu. 

Īpaši jāseko līdzi ritošās daļas stāvoklim

Ņemot vērā mūsu valsts ne visai labo ceļu stāvokli, īpaši būtiski ir vienmēr sekot līdzi sava auto ritošās daļas stāvoklim, jo tā garantē labu auto vadāmību un precīzu bremzēšanu. Tāpat sāpīgs jautājums ir amortizācijas sistēma. Ritošās daļas elementi mūsu apstākļos nolietojas diezgan ātri, tāpēc arī to nomaiņa ir jāveic regulāri, lai saglabātu drošību, teicamu vadāmību un braukšanas komfortu. Ja maināt riepas autoservisā, tad speciālists arī pateiks, ja redzēs, ka kāds elements ir nolietojies un jāmaina. Ieteicams arī ikdienā apskatīt auto riepas un pārliecināties, ka uz tām nav defektu (pumpas, plaisas, griezumi), jo tie var kļūt par nopietnu draudu, ja laikus nav pamanīti un novērsti.

Tehniskās problēmas jārisina uzreiz

Mums ir tieksme vilcināties, atlikt rīcību uz vēlāku laiku. Bet jautājumos, kas skar auto tehnisko stāvokli, tā noteikti nevajadzētu darīt. Ja pamanāt mirgojošu signāllampiņu panelī, ja dzirdat aizdomīgu troksni, iedarbinot auto, ja kaut kas sācis čīkstēt vai grabēt, tad situācijā jārisina uzreiz. Zvaniet uz servisu un piesakiet vizīti, lai meistars veic diagnostiku un novērš problēmu. Ja kaite atklāta ātri, tās novēršana var neizmaksāt tik daudz. Ja vilcinās, izmaksas var ievērojami pieaugt, kā arī tiek apdraudēta satiksmes drošība, ja turpināt braukt ar auto, kam ir neatrisināts defekts.

Nedrīkst aizmirst par virsbūves un salona apkopi

Protams, auto dzinējs, ritošā daļa un citas auto sistēmas ir ļoti svarīgas. Un tām jānodrošina regulāra apkope. Bet nedrīkst aizmirst arī par auto virsbūvi un salonu. Virsbūve regulāri ir jāmazgā un jākopj visu gadu, arī ziemā, jo sāls, aukstums un citi faktori negatīvi ietekmē tās stāvokli. Regulāra virsbūves un auto apakšas atbrīvošana no netīrumiem un sāls ne tikai uzlabo auto izskatu, bet arī novērš rūsas veidošanos. Ja bojājumi jau ir, tad rūpīga kopšana palīdzēs rūsai neizplatīties. Atcerieties, ka tieši no virsbūves stāvokļa lielā mērā atkarīgs, cik garš būs auto kalpošanas mūžs. Nevajadzētu piemirst arī par salona regulāru kopšanu, lai izvairītos no mitruma, nepatīkamiem aromātiem un vienkārši justos automašīnā komfortabli.Ja meklējat auto, kuru saukt par savu un par kuru rūpēties, tad Manslīzings.lv ir ko piedāvāt. Kopā ar uzticamiem sadarbības partneriem esat izveidojuši lielāko līzinga auto piedāvājumu, kurā atrodamas kvalitatīvas automašīnas katrai gaumei un vēlmēm. 


Aizpildiet pieteikumu vietnē manslīzings.lv un saņemiet atbildi jau pusstundas laikā!